Aktuality

Školy

Vánoční Drážďany
18.12.2017

8.prosince 2017 se žáci prvních ročníků a třetího ročníku zúčastnili jednodenního výletu na vánoční trhy do Drážďan. Doprovod nám dělaly paní učitelky Diblíková, Kantorová a Rajtrová.
Na cestu jsme vyrazili luxusním dvoupatrovým autobusem okolo půl osmé ráno. Naší první destinací byl malebný zámek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Celá výstava byla pojata interaktivně a veškeré informace byly k dispozici v češtině, což mnozí jistě ocenili. Následně jsme se přesunuli do několik kilometrů vzdálených Drážďan. Po krátké obhlídce kostela Frauenkirche jsme došli až na nejstarší vánoční trh, tzv. Striezelmarkt. Zde jsme měli rozchod, jenž jsme mohli využít k nákupu v nedalekém obchodním centru nebo k posezení u některého z vánočních stánků. Mezi tamní speciality patří drážďanská štola alias „Dresdner Christstolle“. Neopomenuli jsme ani výborný Bratwurst a osvěžení v podobě horké čokolády či punče.
Navečer jsme všichni s dobrým pocitem odjížděli domů, neboť na nás pozitivně zapůsobila zdejší atmosféra plná klidu a míru.
Ačkoliv počasí bylo proměnlivé a moc nám nepřálo, myslím si, že se výlet velice povedl a všichni si ho užili.
Natálie Pilchová, 3.A

Rozcestník školy