Aktuality

Školy

Adaptační kurz 1.A, 1.C
18.09.2019

Náš adaptační kurz začal hustým a vytrvalý deštěm, takže jsme po pár hodinách byli celí mokří a museli jsme se převléknout. Za neustálého střídání mokrého oblečení za suché nebo alespoň méně mokrého, což nemělo žádný vliv na průběh kurzu, jsme každá třída pracovala zvlášť pod výborným vedením instruktorů. Aktivity nás natolik nadchly, že jsme zapomněli na mokro a i přes nepřízeň počasí jsme si aktivity užili. Instruktoři byli velmi přátelští a zkušení. Nejdříve jsme hráli seznamovací hry, které nám pomohly zapamatovat si jména všech spolužáků. Následovaly aktivity, ve kterých jsme museli společně řešit různé problémy. Po večeři proběhlo zhodnocení celého odpoledne.

Druhý den už nepršelo, tak se všechny činnosti odehrávaly venku. Nejvíc nás bavila hra „z koně na koně“. Před večeří přišlo na „důvěrovky“. Tyto hry se týkaly důvěry, museli jsme v nich předvést, jak věříme ostatním a jak nám můžou věřit oni. Celý den byl zakončen opět vzájemným hodnocením pozitiv a negativ, které jsme vyjadřovali pomocí barevných korálků.

Třetí den už nás čekala jen snídaně, během níž jsme se rozloučili s instruktory, kteří nám pomohli se navzájem poznat a zlepšit kolektiv. Po snídani přišlo balení a poté pěší cesta ze Svatošek do Karlových Varů. Adapťák bychom doporučili každé třídě, protože je to výborná zkušenost a hodně nás stmelil.

Rozcestník školy