Aktuality

Školy

Adaptační kurz 1. C
03.10.2018

Ve dnech 26. 9. - 27. 9. 2018 absolvovali žáci třídy 1. C s třídní učitelkou Ing. Alenou Diblíkovou a Ing. Pavlínou Bartošovou seznamovací adaptační kurz v chatě Lesanka. Toto zařízení se nachází v krásném klidném prostředí v obci Mariánská. Celkem 25 žáků se ubytovalo ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Stravování probíhalo formou plné penze včetně pitného režimu.
O program kurzu se postaraly vyučující, které pro žáky připravily velmi různorodé činnosti, zahrnující jak pohybové aktivity v areálu střediska, tak také speciální psychologické aktivity ve společenské místnosti budovy, jejichž účelem bylo, aby se žáci nenásilnou a zajímavou formou vzájemně poznali a seznámili se. Součástí kurzu byly také vycházky, které vedly pěkným lesnatým terénem a žáci během nich řešili úkoly, které vyžadovaly vzájemnou spolupráci a logické uvažování.
Všichni žáci byli aktivní, s opravdovým zájmem se zapojovali do všech činností a výborně spolupracovali. O humor rozhodně nebyla nouze.
I přes chladnější počasí se celá akce rozhodně vydařila a splnila svůj cíl ve všech ohledech, totiž seznámila a stmelila kolektiv nových žáků, kteří budou v příštích čtyřech letech navštěvovat naši školu.

Ing. Alena Diblíková

Rozcestník školy